APS18A7A256G-6BTM1GL
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APS18A7A256G-6BTM1GL
Manufacture:
Apacer Memory America
Datasheet:
APS18A7A256G-6BTM1GL
Description:
SSD 256GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Memory Type
FLASH - NAND (MLC)
Part Status
Active
Speed - Read
505MB/s
Current - Max
655mA (Typ)
Speed - Write
350MB/s
Size / Dimension
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Voltage - Supply
3.3V
Type
SATA III
Operating Temperature
0°C ~ 70°C