APM2T42SM22256GFN-4FTMGW
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APM2T42SM22256GFN-4FTMGW
Manufacture:
Apacer Memory America
Datasheet:
APM2T42SM22256GFN-4FTMGW
Description:
M.2 SM220-M242 MLC DEVSLP 256GB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
SATA III
Series
SM220-M242
Form Factor
M.2 Module
Memory Size
256GB
Memory Type
FLASH - NAND (MLC)
Part Status
Active
Speed - Read
525MB/s
Current - Max
750mA
Speed - Write
355MB/s
Size / Dimension
42.00mm x 22.00mm x 3.50mm