APM2T42P100016GAN-HTM1W
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Manufacturer No:
APM2T42P100016GAN-HTM1W
Manufacture:
Apacer Memory America
Datasheet:
APM2T42P100016GAN-HTM1W
Description:
M.2 2242 P100-M 32GB 15NM MLC ET
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Speed - Write
150MB/s
Size / Dimension
42.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Voltage - Supply
3.3V
Type
SATA III
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
P100-M
Weight
Form Factor
M.2 Module
Memory Size
16GB
Memory Type
FLASH - NAND (MLC)
Part Status
Active
Speed - Read
215MB/s
Current - Max
300mA (Typ)