ADSP-BF561SBB500
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
ADSP-BF561SBB500
Package:
297-BGA
Datasheet:
ADSP-BF561SBB500
Description:
IC PROCESSOR 500MHZ 297BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - I/O
2.50V, 3.30V
Package / Case
297-BGA
Voltage - Core
1.25V
Base Part Number
ADSP-BF561
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
Blackfin®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Interface
SPI, SSP, UART
Supplier Device Package
297-PBGA (27x27)
Clock Rate
500MHz