ADSP-2195MBST-140
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
ADSP-2195MBST-140
Package:
144-LQFP
Datasheet:
ADSP-2195MBST-140
Description:
IC DSP CONTROLLER 16BIT 144LQFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Interface
Host Interface, SPI, SSP, UART
Supplier Device Package
144-LQFP (20x20)
Clock Rate
140MHz
On-Chip RAM
80kB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
144-LQFP
Voltage - Core
2.50V
Base Part Number
ADSP-2195M
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
ROM (48 kB)
Series
ADSP-21xx
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)