ADSP-2191MBCA-140
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
ADSP-2191MBCA-140
Manufacture:
Analog Devices, Inc.
Package:
144-LFBGA
Datasheet:
ADSP-2191MBCA-140
Description:
IC DSP CONTROLLER 16BIT 144MBGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - I/O
3.00V, 3.30V
Package / Case
144-LFBGA
Voltage - Core
2.50V
Base Part Number
ADSP-2191
Type
Fixed Point
Non-Volatile Memory
External
Series
ADSP-21xx
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Interface
Host Interface, SPI, SSP, UART
Supplier Device Package
144-MiniBGA (10x10)
Packaging
Tray
Clock Rate
140MHz