ADSP-21161NCCA-100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
ADSP-21161NCCA-100
Manufacture:
Analog Devices, Inc.
Package:
225-BGA, CSPBGA
Datasheet:
ADSP-21161NCCA-100
Description:
IC DSP CONTROLLER 32BIT 225MBGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Base Part Number
ADSP-21161
Type
Floating Point
Non-Volatile Memory
External
Series
SHARC®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)
Interface
Host Interface, Link Port, Serial Port
Supplier Device Package
225-CSPBGA (17x17)
Packaging
Tray
Clock Rate
100MHz
On-Chip RAM
128kB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
225-BGA, CSPBGA
Voltage - Core
1.80V