ADSP-21160NCB-100
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Manufacturer No:
ADSP-21160NCB-100
Manufacture:
Analog Devices, Inc.
Package:
400-BBGA
Datasheet:
ADSP-21160NCB-100
Description:
IC DSP CONTROLLER 32BIT 400BGA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
On-Chip RAM
512kB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
3.30V
Package / Case
400-BBGA
Voltage - Core
1.90V
Base Part Number
ADSP-21160
Type
Floating Point
Non-Volatile Memory
External
Series
SHARC®
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TC)
Interface
Host Interface, Link Port, Serial Port
Supplier Device Package
400-PBGA (27x27)
Packaging
Tray
Clock Rate
100MHz