031-220N-75
Coaxial Connectors (RF) - Adapters
Manufacturer No:
031-220N-75
Manufacture:
Amphenol RF Division
Datasheet:
031-220N-75
Description:
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM
In Stock
28 pcs On sales
Product Parameter
Includes
Insertion Loss
Impedance
75Ohm
Conversion Type
Same Series
Packaging
Bulk
Frequency - Max
4GHz
Body Finish
Nickel
Mounting Feature
Bulkhead
Part Status
Active
Ingress Protection
Adapter Type
Jack to Jack
Dielectric Material
Body Material
Brass
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C