AISC-0603HP-9N5J-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
AISC-0603HP-9N5J-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AISC-0603HP-9N5J-T
Description:
FIXED IND 9.5NH 1.35A 60 MOHM
Inductance
9.5nH
Frequency - Self Resonant
5GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ceramic
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Series
AISC-0603HP
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
1.35A
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%