AISC-0603HP-11NJ-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
AISC-0603HP-11NJ-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AISC-0603HP-11NJ-T
Description:
FIXED IND 11NH 1.35A 60 MOHM SMD
Product Parameter
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Series
AISC-0603HP
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
1.35A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
11nH
Frequency - Self Resonant
4.2GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250MHz