AISC-0402HP-9N5J-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
AISC-0402HP-9N5J-T
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AISC-0402HP-9N5J-T
Description:
FIXED IND 9.5NH 1.2A 95 MOHM SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
9.5nH
Frequency - Self Resonant
4.7GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Ceramic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Series
AISC-0402HP
DC Resistance (DCR)
95mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
1.2A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C