AISC-0402HP-68NJ-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
AISC-0402HP-68NJ-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AISC-0402HP-68NJ-T
Description:
FIXED IND 68NH 320MA 950 MOHM
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
68nH
Frequency - Self Resonant
1.84GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
200MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Series
AISC-0402HP
DC Resistance (DCR)
950mOhm Max
Q @ Freq
22 @ 200MHz
Current Rating (Amps)
320mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C