AIML-1206-R68K-T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
AIML-1206-R68K-T
Manufacture:
Abracon LLC.
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AIML-1206-R68K-T
Description:
FIXED IND 680NH 150MA 650 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Inductance
680nH
Frequency - Self Resonant
120MHz
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance Frequency - Test
25MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Material - Core
Ferrite
Type
Multilayer
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series
AIML-1206
DC Resistance (DCR)
650mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
35 @ 25MHz
Current Rating (Amps)
150mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%