MU18-250DF/FLAGK
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Manufacturer No:
MU18-250DF/FLAGK
Manufacture:
3M
Datasheet:
MU18-250DF/FLAGK
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
In Stock
3362 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Color
Tab Thickness
0.032" (0.81mm)
Gender
Female
Terminal Type
Angled - 90°, Flag
Series
Scotchlok™
Contact Finish
Tin
Features
Butted Seam
Contact Material
Brass
Packaging
Bulk
Length - Overall
Tab Width
0.250" (6.35mm)