MU14-250DMK
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Manufacturer No:
MU14-250DMK
Manufacture:
3M
Datasheet:
MU14-250DMK
Description:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
In Stock
2167 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tab Thickness
0.032" (0.81mm)
Gender
Male
Terminal Type
Standard
Series
Scotchlok™
Contact Finish
Tin
Features
Butted Seam
Contact Material
Copper
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.730" (18.54mm)
Tab Width
0.250" (6.35mm)